QR Menu Nedir, Karekod Menü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

0

QR Menü, misafirleriniz için temassız sipariş ve ödeme çözümü sunar. Böylece yüksek temaslı yüzeylere karşı temkinli olan müşterilerinizin rahatı daha ön planda olur. Oteller ve restoranlarda dijital menüler, sipariş deneyimini en üst düzeye çıkaran QR menü ile sağlanmaktadır. Aslında bunun en önemli sebebi müşterileriniz sipariş vermek için restoranın uygulamasını indirmek istemeyebilir ama karekod okutmak çok daha kolaydır. Otel misafirleri için de aynı şey geçerlidir. Müşterileriniz karınları acıkmış bir şekilde işletmenize geldiğinde tek isteyecekleri menüye hızlı erişim ve kolay sipariştir. QR menü tüm bu olanakları müşterilerinize sağlar.

QR Menu nedir?

“QR” adını ingilizcede “Quick Response” anlamına gelen kelimelerin baş harflerinden alır. Müşterilerin bir restoran ortamında tam olarak istediği şey olan ‘Hızlı Yanıt’ anlamına gelen QR çok önemlidir.

QR menü, müşterilerin akıllı telefonlarından masada bulunan karekodu okutarak görüntüleyebilecekleri dijital menüdür. Masalarda fiziksel menü ihtiyacını ortadan kaldırarak daha hijyenik bir müşteri deneyimi yaratır. Kare kod ise tıpkı marketlerde gördüğünüz barkodlar gibi bir görseldir. Bir müşteri bunu akıllı telefonundan okuttuğunda, otomatik olarak bir web sitesine veya uygulamaya yönlendirilir. Tamamen temassız bir sipariş deneyimi olan bu uygulama sayesinde müşterileriniz dijital menüye hızlıca erişir.

Neden QR menü kullanmalısınız?

Restoranınızda QR kod uyumlu menü kullanmak için sosyal mesafeden başka nedenlerde var. Sizin için en önemli sebepleri aşağıda listeledik…

Müşteriler Arasında Menü Paylaşımını Ortadan Kaldırırsınız

Tabii ki şu anda bir restoranda QR menü kullanmanın en büyük avantajı, müşterilerin dokunmak zorunda oldukları şeylerin sayısını azaltmaktır. Genellikle bir grup müşteri restoranınızı ziyaret ettiğinde, ne yiyeceklerine karar verirken menüyü masada dolaştırır. Bu yüzden karekodu masalarda kolaylıkla görünebilecek yerlere koyarak müşterilerin zahmetsiz bir şekilde QR kodu okutmasını sağlayabilirsiniz.

Baskı Maliyetlerinden Tasarruf Edersiniz

Birçok restoranda menü düzenli olarak değişir. Şef yeni bir ürün tanıttığında veya bir ürün menüden kaldırıldığında, basılı menüyü güncellemek her seferinde paraya mal olur. Bunun yerine, bir QR menü ile herhangi bir ek masraf olmadan, ihtiyaç duyulduğunda değişiklikler dijital olarak yapılabilir. POS sisteminize entegre çalışan QR Menu Order sayesinde menüde yaptığınız değişiklikler QR menüde de otomatik olarak güncellenir.

Müşterilerle Personel Arasındaki Teması Azaltırsınız

Müşterileriniz pandemi döneminde başkalarıyla fiziksel temaslarını en aza indirmeye özen gösteriyor. Restoran sahibi/işletmecisi olarak QR menü ile personeliniz ve müşterileriniz arasındaki temasın azalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede personeliniz ve müşterileriniz arasındaki tek temas yemekler masaya servis edilirken gerçekleştirilir. Ayrıca müşterileriniz işletmenizi terk ettiğinde kendilerini huzursuz hissetmezler.

Operasyonu Hızlandırırsınız

Bir restoran işletmecisinin en çok isteyeceği şeylerden biri olabildiğince çok müşteriye hizmet vermektir. QR menü sayesinde müşterileriniz sipariş vermek için garsonun dikkatini çekmeye çalışmak yerine, oturdukları anda QR kodu hemen okutabilirler. Hatta oturmadan önce bile menüye erişip incelemeye başlayabilirler. Bu sayede operasyonunuz büyük ölçüde hızlanır.

Menü Tasarımınız Daha Güzel Olur

Dijital bir menüyü istediğiniz sıklıkla güncellerken kullanıcı deneyimini ön planda tutmanız daha kolay olur. Dijital bir menüye sahipseniz en popüler menü kalemlerini öne çıkarabilir veya seçtiğiniz diğer ürünleri öne çıkararak sipariş sayısını artırabilirsiniz. Ayrıca baskı menülerde alan sınırlıdır, bu da genellikle yemek resimlerinin olmamasına sebep olur. Ancak dijital bir menüye istediğiniz kadar görsel ekleyerek müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Örneğin, harika bir hamburger fotoğrafı ile sipariş vermelerini sağlayabilirsiniz.

Son olarak…

QR menü, sipariş vermenin hızlı ve kolay bir yoludur. Bu da servis personelinizin idari görevlerden daha çok işin “misafirperverlik” kısmına odaklanmasını sağlar. Pandemi sırasında müşteriler temassız siparişi benimsedi. Kullanıcı alışkanlıklarıyla birlikte müşterilerin artık çoğu pandemi sonrasında bile bu uygulamaya devam etmek isteyecektir. POS sisteminize entegre çalışan QR Menu Order ile temas az, siparişler hızlı ve hatasız gerçekleşir…

Restoranınızda bir QR menü kullanmak isterseniz, detaylı bilgi almak için bize +90 850 333 77 85 ‘den ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz