Büyük Veriyi Efektif Kullanmanın 5 Yolu


Çünkü kârınızı büyütmüyorsanız, kaybedersiniz.

 *Davranış tabanlı konuları derinlemesine inceleyin.
 *Büyük veri artık hayatımızda ve hep olacak.
 *Seyahat sebebi veriler, bir otelin gelir stratejisini geliştirmek için kritik hale geldi.

Sürdürülebilir, kârlı satış kanal yönetimi için endüstri verileri ve gelir teknolojisi kullanıldığında, otellerin yalnızca doğru veri türlerini önceliklendirmesi değil, aynı zamanda maliyetlerini de takip etmek, yönetmek ve misafirlerini tam olarak anlamak için veriyi etkili bir şekilde kullanması gerekir.

1- Verileri düzenleme ve anlama
Bu adım karar verme sürecini etkin bir şekilde yönlendirmenize yardımcı olmak için gereklidir.  Satış kanallarının performansını ölçümlemek için özellikle de kanal maliyetleri ile ilgili olduğunda  önemlidir. Maliyetleri doğru bir şekilde izleyebilmeniz için, veri belli bir yapı ve standartta toplanmalıdır. Bu yöntem doğru verinin analiz edilebilir olmasını sağlar. Doğru veri ile hem yeni kanalların performans fırsatlarını görebilir hem de mevcut kanalların performansını doğru ölçümleyebilirsiniz.

2- Her rezervasyonun gerçek maliyetini belirleyin
Yine başka bir kritik unsur, rezervasyonun gerçek maliyetini anlamaktır. Rezervasyonla ilgili ücretlerin derinliği genellikle düşündüğünüzden daha karmaşıktır. Değişken komisyonlar, işgücü maliyetleri, pazarlama harcaması, sadakat programı ücretleri ve bunlar benzer öğeleri içerebilecek tüm maliyetler için dikkat edilmesi gerekir. Bu unsurların anlaşılması, düzenlenmesi ve doğru bir şekilde izlenmesi şarttır.

3- Verilerinizi daha ayrıntılı bir şekilde inceleyin
Otel gelir yönetimi uygulaması büyük veriyi analiz ederken,  pazar talebini tahmin etmek için geleneksel veri kaynaklarına (ekonomik faktörler ve tarihsel sonuçlar gibi) bakar, ancak tarihsel verinin daha fazla matematiksel yönüne odaklanır. Bu sayede, davranışa dayalı özellikleri elde etmek ve analiz etmek için verilerinizi daha derinlemesine inceleyerek, misafirlerinizi tam olarak anlayabilirsiniz.

4- Gelir yönetimi ve pazarlama stratejilerini birleştirin
Bu iki işlevi birleştirmek, otellerin, otele doğrudan rezervasyon yapmaları için potansiyel müşterilerin ilgisini çeken ve yönlendiren faktörleri tanımlamasına ve en düşük maliyetle en fazla geliri elde etmek için ideal fiyatı belirlemesine yardımcı olur. Bu verilerin kullanımı, planladığınız stratejiyi akıllıca yönetmenizi ve oteliniz için daha kârlı satışlar yapabilmenizi sağlar.

5- Seyahat sebebi verilerini kullanın
Seyahat amacı verileri, bir otelin gelir stratejisini geliştirmek için kritik bir bilgidir. Bu veri türü, bir otelin gelecekteki tarihler için bekleyebileceği talebi ölçmek için binlerce çevrimiçi rezervasyon sitesinde yapılan arama ve rezervasyon verilerini kullanır. Seyahat amacı verilerinden bilgi elde etmek ve bunu tahminlerde kullanılan veri kaynaklarından biri olarak kullanmak, hangi misafir profilinin rezervasyon yapmaya daha yakın olduğunu kavrayarak hedefe yönelik pazarlama stratejisi uygulamanıza yardımcı olur.

Yeni ve gelişen teknolojiler otellerin daha karlı işletmeler olması için büyük veriyi doğru işleyerek doğru kararlar almalarına yardımcı olmak için çalışıyor.

IDeaS Gelirler Yönetimi katkılarıyla.

No Comments

Post A Comment