Skip Navigation LinksProtel > Türkçe > Kurumsal > Haberler > Doğuş Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde Opera Sertifika Programı
E-bülten Arşivi
Tüm Haberler
Doğuş Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde Opera Sertifika Programı
 
 
İçerik :​ Rezervasyon Geliş Şekilleri, Rezervasyonda Kullanılan Formlar, Oda Ayırma Koşulları, Özel Rezervasyon Durumları. Rezervasyon Takip Şekilleri, Rezervasyon Tabloları, Rezervasyon Durum Analizleri ve Tahminleme Teknikleri. Konuk ve Oda Çeşitleri, Oda Satış Teknikleri, Oda Satışında Özel Durumlar. Konuk Hesapları, Çeşitleri ve Özellikleri, İndirim Türleri, Ödeme Şekilleri ve Araçları, Ödeme Araçlarında Dikkat Edilecek Noktalar.

Detaylı Bilgi:
Program eğitim dili Türkçe'dir. 10 saat laboratuar ortamında serbest çalışma desteği. Programın sonunda sınavla yapılan değerlendirmede 70 ve üstü alan kişiler sertifika alacaktır ayrıca Protel sertifika sınavına girmeye hak kazanacaktır.
Program Süresi: 50 Saat
Program Başlangıç Tarihi : 31 Ekim 2011
 
Günler: Pazartesi 17.00-20.00, Çarşamba 17.00-19.00
Katılımcı Sayısı: Maksimum 16 kişi
Belge Türü: Sertifika
Program Bedeli: 1250.- TL (KDV dahil) / 4 Taksit
Adres: Doğuş Üniversitesi, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü G Blok / Ofis No: 313 Acıbadem, Zeamet Sokak No: 21 34722 Kadıköy / İstanbul
Tel: (0216) 544 55 55 /1126 - 1613 - 1641
Fax: (0216) 327 96 31
E-mail: sem@dogus.edu.tr 
 

​Doğuş Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde Sertifika Programı

Öğretim Görevlisi : Dr. Mehmet EMEK

1.HAFTA: Önbüro Donanımları, Önbüro Çalışma Saatleri ve Otel Güvenlik Sistemleri. Önbüro Terminolojisi. Konaklama İşletmelerinde Otomasyon Sistemleri ve Teknolojik Gelişmeler. İnternet üzerinden rezervasyon alma.
2.HAFTA: Fidelio Opera Paketi Kullanıcı oluşturma, şifre belirleme ve değiştirme, Profil Kaydı Oluşturma, Grup, Şahıs Şirket Acenta Profil kaydı açma. Rezervasyon seçenekleri. Şirket, acenta rezervasyonları. Rezarvasyon seçenekleri. Wait list Locator, Accompanying, Add on. Traces, Rate, Fixed charges, Rooting, Room Move.
3.HAFTA: Reinstate, Floor Room Plan, Calander.
4.HAFTA Front Desk, In House. Sattlement, Early Departure, Check Out.
5.HAFTA Cashier Close, Cashier Functions, Passer By. Quick Keys.
6.HAFTA: Rooms Management. Miscellaneous, End Of Day, Night Audit Reports
7.HAFTA: Verilerin Excel e atılmasında kullanılan metod, genel tekrar ve sertifika sınavı
Katılımcılarda Aranılan Özellikler: En az Lise mezunu, komut ve program menüsünü takip edebilecek derecede İngilizce seviyesi olan ve otel ön büro departmanında çalışmak isteyenler, eğitimi olduğu halde Fidelio – Opera bilmeyen otel işletmeciliği ve turizm öğrenci ve mezunları ile otel çalışanları.