E-DESTEK
Opera Merkezi Rezervasyon Sistemi

MERKEZİ REZERVASYON SİSTEMİ

Opera Merkezi Rezervasyon Sistemi; rezervasyon ve satış temsilcilerine her büyüklükte zincir veya grup otelin rezervasyonlarını ve karlılığını artırmak için gerekli tüm araçları sunar.

OPERA’nın Müşteri Bilgi Sistemi (OCIS), Otel Yönetim Sistemi (PMS), Satış Yönetimi, Satış ve Banket Yönetim Sistemi ile tam entegre çalışır. Bireysel, grup, şirket, seyahat acentesi rezervasyonları da dahil, tüm rezervasyonları kolayca yönetir.

OPERA MERKEZİ REZERVASYON SİSTEMİ'NİN BAŞLICA ÖZELLİKLERİ

 • Opera Merkezi Rezervasyon Sistemi global bakış açısı

  Global Bakış Açısı

  Birden çok para birimi ve lisan desteği ile global işletmelerin rezervasyon operasyonlarını başarıyla yönetir. Fiyatları ve gelirleri, yerel para biriminden diğer para birimlerine dinamik olarak çevirir. Misafir profiline göre, uygun iletişim lisanını otomatik olarak belirler. Rezervasyon sırasında lokasyon, oda, fiyat bilgilerini birden çok lisanda gösterir, ülkelere özel adres formatlarını destekler.

 • Opera Merkezi Rezervasyon Sistemi otomatik fiyat ve envanter kontrolü

  Otomatik Fiyat ve Envanter Kontrolleri

  Otel, grup veya zincir otel bazında fiyat yapıları kurulabilir. Çok katmanlı fiyat ve envanter kontrolü ile envanter yönetimini kolaylaştırır ve karlılığı artırır. Doluluk oranı, minimum kalış süresi ve otele giriş tarihi gibi kriterlere göre fiyat ve oda türlerinde otomatik olarak kısıtlama yapılabilir. Satış temsilcileri herhangi bir kalış süresi için en uygun fiyatı kolaylıkla belirleyebilir. OPERA Otel Rezervasyon Sistemi’nin başlıca gelir yönetim sistemleriyle iletişim kurabilen bağlantıları, işletmenizin gelirini artırır.

MERKEZİ REZERVASYON İŞLEVSELLİĞİ

Satış temsilcileri OPERA Otel Rezervasyon Sistemi ile;

 • Ortak rezervasyonlar,
 • Frequent flyer ve sadakat programı üyelikleri,
 • Anlaşmalı fiyatlar,
 • Yüzde veya sabit tutar bazında fiyat indirimleri,
 • Yönlendirme talimatları gibi karmaşık rezervasyon işlemlerini hızla gerçekleştirebilir.

Rezervasyonlara birden fazla ön ödeme koşulu ve iptal cezaları uygulanabilir. Ön ödeme işlemleri otomatik olarak otele aktarılır.

Grup ve Blok Rezervasyon İşlemleri

 • Oda blokajı,
 • Oda listeleri,
 • Oda paylaşımları,
 • Ön ödemeler,
 • Tur serileri,
 • Diğer grup rezervasyon işlemleri gerçekleştirilir.

OPERA REZERVASYON SİSTEMİ'NİN SAĞLADIĞI KOLAYLIKLAR

ORS Satış akışının kontrolü

SATIŞ AKIŞININ KONTROLÜ

Satış sürecinin akışı, otel veya zincir otel bazında değiştirilebilir. Opera Rezervasyon Sistemi’nin tüm işlemleri her operasyonel ortama göre optimize edilebilir. Dinamik global mesajlaşma olanağı, satış ve kapanış işlemlerinde takip edilebilecek hazır senaryolar ile satış ekiplerine destek olur. Satış temsilcileri mevcut rezervasyonları kolayca değiştirebilir veya iptal edebilir, misafirin otele girişinden önce rezervasyonları farklı bir tarihe veya lokasyona taşıyabilir.

ORS çoklu fiyat göstergesi

ÇOK LOKASYONLU FİYAT GÖSTERGESİ

OPERA Merkezi Rezervasyon Sistemi’nin müsaitlik durumu göstergesi; fiyatları, oda tiplerini ve münferit / zincir işletme için paketleri gösterebilir. İstenilen tarihler müsait değilse, satış temsilcileri farklı tarihler için sorgulama yapabilir. Satış ekranlarında kullanılan renk kodlaması sayesinde, herhangi bir lokasyonda oda veya fiyatın neden uygun olmadığı bir bakışta görülebilir.

ORS gelişmiş arama özelliği

ETKİLİ ARAMA ÖZELLİĞİ

OPERA Otel Rezervasyon Sistemi ile tüm işletme ve zincirlerdeki müsait odalar pratik ve hızlı bir şekilde aratılabilir. Çeşitli kriterlere göre arama sonuçlarını filtreleyebilir. Hangi kriterler kullanılarak arama yapıldığını, aramanın rezervasyonla sonuçlanıp sonuçlanmadığını otomatik olarak kaydeder. Ulaşım hizmetleri, otelin sunduğu olanaklar, restoranlar gibi işletmeye ait detaylı bilgileri, otelin görsellerini ve bölge haritalarını gösterir.

ORS raporlar

RAPORLAR VE KAYITLAR

OPERA Merkezi Rezervasyon Sistemi; otelin performans analizi ve yönetimi için gerekli olan kapsamlı bilgiyi içeren düzinelerce rapor sunar. Aktivite kayıtları, her bir satış temsilcisinin gerçekleştirdiği rezervasyon ve profil işlemlerinin kayıtlarını tutar.

ORS kanal yönetimi

KANAL YÖNETİMİ

OPERA Otel Rezervasyon Sistemi kanal bazında iş hacmini gözden geçirmek; kanala, işletmeye, fiyata veya oda tipine göre kanalları açmak veya kapatmak için de oteller ve zincir oteller tarafından kullanılabilir. İşlemleri kolaylaştırmak için, kanal yönetimi kurulum bilgilerinin çoğu önceden yapılandırılmıştır.

Yandex.Metrica