E-DESTEK
Protel İş Ortakları

İŞ ORTAKLARIMIZ

MICROS

Protel'in 1989 yılında Fidelio distribütörü olarak kurduğu Fidelio iş ortaklığı, 2004 yılı Temmuz ayında MICROS distribütörlüğünün de alınmasıyla daha etkin ve güçlü bir konuma kavuştu. Protel, konuk ağırlama sektörünün dünya lideri teknoloji üreticisi MICROS-Fidelio'nun Türkiye’deki tek yetkili iş ortağıdır. Bu iş ortaklığı kapsamında; konuk ağırlama sektörü başta olmak üzere farklı endüstriler için, 25 yıllık tecrübemiz ve MICROS-Fidelio’nun dünya lideri teknolojisi bir araya getiren anahtar teslim nitelikli çözümler üretiyoruz.

ORACLE

Oracle tartışmasız dünyanın en iyi veritabanı üreticisi. Özellikle 7X24 kesintisiz operasyon gerektiren konuk ağırlama uygulamalarında, uzun zaman zarfında toplanacak müşteri verisini saklamak için kullanılacak sağlam ve güvenilir bir veritabanı işin olmazsa olmazlarından. MICROS–Fidelio neredeyse bütün platformları için Oracle ile çalışmaya başladığı zamandan bu yana, Protel ekibi de Oracle yetkinliğini arttırıyor. Bundan sonra da Oracle Türkiye ile daha yakın bir işbirliği içinde çalışarak yeni projeler üretiyor olacağız.

RESERVATION ASSISTANT

2001 yılında Avusturya'da kurulan TAC firması; SPA merkezleri ve golf kulüplerinde kısıtlı kaynak kullanımı esasına dayalı yönetim sistemlerini, en verimli düzeye çıkartacak yazılım çözümleri geliştirmeyi hedefliyor. Protel konuk ağırlama endüstrisindeki benzersiz deneyimini, TAC’ın yeni kuşak yazılımının gücü ile birleştirerek sektördeki boşluğu güçlü bir çözüm ile dolduruyor.

IDeaS

1989 yılında kurulan IDeaS, gelir yönetimi sistemleri üzerine uzmanlaşmıştır. Global firmaların, gelir seviyelerini yükseltmek için müşteri davranışlarını çözümleyerek yerinde tahminlerde bulunmalarını ve en doğru şekilde harekete geçmelerini sağlayacak yazılım çözümleri geliştirmektedir. IDeaS web tabanlı yazılım çözümleriyle; hızlı tüketim ürünleri için fiyatlandırma çalışmaları ve pazar araştırmaları yürütüyor; kazanç fırsatlarını yakalamak ve rekabet performansını arttırmak üzere stratejiler yapıyor; talep dengesinin projeksiyonunu ve dağıtım kanallarının kontrolünü kolaylaştırıyor. Protel, 2008 yılından bu yana, Türk konuk ağırlama endüstrisine IDeaS ürün ve hizmetlerini sunmaktan gurur duyuyor.

GANTNER

GANTNER; kimlik saptama, erişim kontrolü ve ödeme sistemleri alanında verimlilik, organizasyon, kolaylık ve güvenliği arttıran yenilikçi çözümler sunan, lider uluslararası üreticidir. RFID teknolojisine dayanan GANTNER sistemleri; şirketlerin güvenliği ve organizasyonlarını sağlamak amacıyla, erişim ve zamanlı kayıt sistemlerinde kullanılmaktadır. GARTNER nakitsiz ödeme sistemlerinin yanı sıra; spor kulüpleri, eğlence tatil köyleri, kaplıcalar, kayak merkezleri ve golf kulüplerinin üye ve ziyaretçi yönetimini sağlayan elektronik yönetim sistemleriyle, eğlence sektöründe de teknoloji lideridir. GANTNER’ın uluslararası müşteri portföyünde, önemli spor zincirleri, spa ve kaplıca işletmeleri yer almaktadır.

LOGO - NETSİS

Logo – Protel iş birliği 1989 da başladı. Logo'nun o zamanki muhasebe yazılımını "Fidelio arka büro" olarak paketleyip otel pazarına sunmak bugün hala gururla hatırladığımız ilk işimizdi. Protel – Netsis çözüm ortaklığı ise 2002'den bu yana devam ediyor. 2013 yılında Logo, yerel yazılım sektörünün önemli oyuncularından Netsis'i de bünyesine kattı. Logo - Netsis'in başarısı; doğru işbirliği kararlarının, hem işbirliği yapan kurumlar ve hem de müşteriler için ne kadar anlamlı ve karlı olabileceğini kanıtlıyor. Protel yüzlerce müşterisine Micros-Fidelio çözümleriyle entegre çalışan Logo-Netsis yazılımlarının desteğini başarıyla veriyor. Sadece konuk ağırlama sektöründe değil, hemen her sektörde Logo-Netsis çözümleri sunmaya devam ediyor.

HP

MICROS-Hewlett-Packard ile global iş ortaklığına gitmeden önce de Protel Türkiye’de HP çözüm ortağı olarak hizmet veriyordu. 2006 yılından itibaren Seçilmiş İş Ortağı statüsüne yükselttiğimiz çözüm ortaklığımız, her geçen gün daha da gelişiyor. Bütün projelerimizde HP donanımlarını MICROS ürünleriyle en uyumlu ve verimli çalışacak şekilde düzenleyerek müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.  

BARTECH

Protel, akıllı minibar konusunda dünyanın en gelişkin çözümü olan Bartech’in Türkiye’deki çözüm ortağı. Akıllı odaya doğru atılmış ilk adım olan Bartech, etkin ve otomatik minibar yönetimine ek olarak konuklarınıza önerebileceğiniz değişik ürünler sayesinde klasik minibar kavramını başka bir boyuta taşıyor. Fotoğraf makinesinden çoraba, güneş gözlüğünden kreme kadar her türlü ürünü konuklarınızın beğenisine sunabileceğiniz Bartech satış noktası, sizin adınıza son kullanma tarihi kontrolü de gerçekleştirerek konuklarınız karşısında güç duruma düşmenizi engelliyor. Bartech kaliteli hizmeti ilke edinmiş her işletme için vazgeçilmez bir ürün. Eğer minibar işletmesi sizin için külfet haline gelmişse, konuklarınız otelinizden ayrılırken telsiz anonsları yaparak minibar kontrolü yapmaya çalışıyorsanız, o zaman lütfen bizi arayın. Size Bartech çözümlerimizi anlatalım, dilerseniz minibarlarınızı sizin adınıza biz işletelim.

KNOWCROSS

2002 yılında kurulan Knowcross Solutions, konuk ağırlama sektörü için mobilite ve iş akış yönetimi ürünleri geliştirmektedir. Microsoft Gold Partner, BlackBerry® ISV Partner ve Sun Java Partner seviyesinde iş ortaklığına sahiptir. “Gelecek Nesil Otel Teknolojisi (Next Generation Hotel Technology / HTNG)”grubu üyesi olan şirket bu gruptaki aktif rolü ile; gelecek nesil konuk ağırlama teknolojisi çözümlerinde standartların oluşmasına destek veriyor.

MICROSOFT

Protel olarak, sadece satış odaklı bir Microsoft ürünleri satıcısı değil, aynı zamanda Microsoft çözümlerini kendine uyarlayıp kullanan, ve bu çözümlerle yeni projeler geliştiren bir Microsoft iş ortağıyız. 2006 yılından bu yana, Microsoft Gold Partner olarak hizmet veriyoruz. 2008 yılı itibariyle Microsoft 4.0 CRM – Fidelio entegrasyonunu tamamlamış bulunuyoruz. Share Point Portal ürününü hem kendi web sitemizi hazırlarken kullandık, hem de konuk ağırlama sektörüne intranet çözümleri ve web sitesi hazırlamak için kullanıyoruz. CRM ve Share Point uygulamalarını, daha verimli çalışmak isteyen işletmelere kuvvetle öneriyoruz.

RATEGAIN

RateGain konuk ağırlama ve seyahat şirketlerinin karlılıklarını artırmasına yardımcı oluyor. 2004’te kurulmuş olan RateGain oteller, tur operatörleri, online seyahat acentaları, araç kiralama şirketleri, seyahat gemileri dahil olmak üzere tüm dünyada 12,000 markaya hizmet veriyor. RateGain bulut tabanlı yazılımı ile şirketlere fiyat optimizasyonu, fiyat araştırması, entegrasyon ile merkezi fiyat dağıtımı ve marka yönetimi alanında yardımcı oluyor. 2014’te RateGain dünyanın en eski ve saygın yatırım firmalarından biri olan TA ve Ortakları’ndan yatırım aldı. 550’den fazla çalışanı ile RateGain, son teknoloji yazılım çözümleri ve uzman destek ekibiyle dünyanın her yanında mevcut müşterilerine eksiksiz hizmet veriyor.

Yandex.Metrica